APG 0810
Jeslyee Chemicals: yhden luukun APG 0810 -toimittaja
Hyvällä mainellaan yrityksemme on palvellut kymmeniä asiakkaita ympäri maailmaa ja siitä on tullut johtava pinta-aktiivisten aineiden teollisuuteen keskittynyt kemikaalien ja ainesosien yritys.
Vakaa tarjonta
Ammattimaisena kemianalan yrityksenä meillä on omat laboratoriomme ja tehtaamme varmistaaksemme sujuvan toimituksen ja vakaan laadun. Tuotteitamme ovat alkyylipolyglukosidit, APG 0810, APG 0814, APG 1214, lipidikerroksen tehostajat, lauryyliglukosidit ja muut tyypit.
Yhden luukun palvelu
Uskomme yhdistää korkealaatuiset tuotteet kilpailukykyiseen hintaan ja pyrkiä vastaamaan kemikaalien tarpeisiin yhden luukun tilauspalvelun ja teknisen tuen avulla. Voimme tarjota neuvoja, ratkaisuja, tuotenäytteitä ja tarvittavia asiakirjoja, mikä tarkoittaa, että sinulla on luotettava kumppani pinta-aktiivisten aineiden alalla.
Rikas markkinakokemus
APG-tuotteitamme on viety moniin maihin ja alueille, kuten Yhdysvaltoihin, Kanadaan, Meksikoon, Malesiaan, Vietnamiin, Yhdistyneisiin arabiemiirikuntiin, Venäjälle ja Uzbekistaniin. Myyntihenkilöstömme on kokenut ja asiantunteva tukemaan asiakkaita kaikilla alueilla.
Ammattimainen tiimi
Meillä on asiantuntijatiimi, joka suosittelee tuotteita asiakkaiden tarpeiden mukaan. Lisäksi jokainen tilaus toteutetaan määräajassa ja ammattitaitoinen logistiikkatiimi toimittaa tilauksen mukaiset lähetystiedot. Olemme myös perustaneet ammattitaitoisen asiakaspalvelutiimin seuraamaan tuotepalautetta.

Lyhyt johdatus APG 0810:een
Tehokkaiden integroitujen liitosten ansiosta CRA-sarja voi nostaa tempoa 25 % ja tuottavuus voi saavuttaa uuden huipun; tärinänvaimennusalgoritmi on päivitetty hyvän tärinänestovaikutuksen saavuttamiseksi; täyden parametrin DH-kompensointialgoritmi ja TrueMotion-algoritmia tuetaan, ja absoluuttinen paikannustarkkuus on 0,2 ~ 0,4 mm asentoliikkeen muutoksen alla, ja kaareva liike on tarkkaa ja vakaata.
Kuinka APG 0810 valmistettiin
APG 0810 on valmistettu toistettavista raaka-aineista - glukoosista, jota saadaan maissista, rasva-alkoholeista, kookos- ja palmuydinöljyistä. Tuote sisältää ei-säilöntäaineita. Ne ovat täysin biohajoavia. Osana ionittomien ympäristöystävällisten pinta-aktiivisten aineiden sarjaa APG:n raaka-aine perustuu rasva-alkoholiin ja glukoosiin, joita saadaan uusiutuvista luonnonvaroista. Se näyttää vaaleankeltaiselta, samealta roy-liuokselta. Se tarjoaa hyvän kosteutuksen, hyvät liukenemisominaisuudet kylmään veteen ja hyvän liukoisuuden suuriin alkali- tai elektrolyyttiliuoksiin.

APG 0810:n ominaisuudet
Alkyylipolyglukosidi (APG) 0810 on ympäristöystävällisten teollisuusmateriaalien vertailukohta, ja se toimii tehokkaana, kestävänä ionittomana pinta-aktiivisena aineena. Sen perustamisen myötä on alkanut uusi kestävien raaka-aineiden aikakausi, joka tarjoaa 100 % kasvipohjaisen uudelleenkäytettävyyden ja pienentää yleistä hiilijalanjälkeä useilla toimialoilla.
Syntynyt luontoäidistä
APG 0810:n luontainen rakenne takaa korkeimman ympäristövastuun. Poikkeuksellisen biohajoavuutensa ansiosta APG on edelläkävijä ympäristövaikutusten minimoinnissa ja syrjäyttää fossiilisista polttoaineista peräisin olevat vastineensa.
Koko teollisuuden työhevonen
Tukevan vaahtoutuvuuden, mietouden ja puhdistustehokkuuden tyypillinen yhdistelmä tasoittaa tietä APG:n laajoille sovelluksille. APG 0810 koskettaa monia jokapäiväisen elämän osa-alueita henkilökohtaisen hygienian vaatimuksista, kuten shampoista ja vartalonpesuista, kodinhoitoon tarvikkeista, kuten pyykinpesuaineista ja pintapuhdistusaineista, suuriin teollisiin puhdistustuotteisiin.
Esityksen mestarikurssi
APG 0810 säilyttää korkean vaahtoutumispotentiaalinsa haastavissa vesiolosuhteissa ja säilyttää stabiilisuuden myös vaihtelevissa pH-tasoissa ja suolapitoisuudessa. Sen kyky sulautua muihin pinta-aktiivisiin aineisiin parantaa puhdistustuotteiden yleistä suorituskykyä, mikä merkitsee vallankumousta alalla.
Pehmeä Luonto
Hellävaraisen luonteensa ansiosta APG 0810 vähentää huomattavasti ihoärsytystä ja tekee siitä täydellisen valinnan herkille sovelluksille, kuten vauvoille tarkoitettuihin tuotteisiin tai erityisiin ihonhoitoratkaisuihin.
APG 0810 Merkintätiedot
|
Kemiallinen kuvaus |
Alkyyli(C8-C10)polyglukosidi |
|
INCI-nimi |
Dekyyliglukosidi |
|
CAS-nro |
68515-73-1 |
|
Kaava |
>50% |
|
Puhtaus |
C16H32O6 |
|
Laji |
Ioniton pinta-aktiivinen aine |
|
Ulkomuoto |
Vaaleankeltainen viskoosi neste |
|
Kiinteä sisältö(%) |
50,0 min |
|
Vesi (paino-%) |
49.8-50.0 |
|
PH-arvo (20 % aq.) |
11.5-12.5 |
|
Ilmainen alkoholi (paino-%) |
1 max |
|
Viskositeetti (mPa·s) |
20 astetta 200-600 |
|
Sulfatoitu tuhka (paino-%) |
3 max |
|
Tiheys (g/cm3) |
25 astetta 1.08-1.10 |
|
Synonyymit |
Kaprylyyli/kapryyliglukosidi, dekyyliglykosidi, APG0810, dekyyliglukoosi, dekyyliglykosidi, D-glukopyranoosi, oligomeerinen, dekyylioktyyliglykosidit, (C8-10)maissisokerin alkyylieetteri, alkyyli(c8,c10)polyglykosidi, DECYL-OKTYYLI D-GLUKOOSI, D-glukoosi, dekyylioktyylieetterit, oligomeerinen, Dekyyli-oktyyliglykosidioligomeeri, oktyylidekyyliglukosidi |
APG 0810:n edut
APG 0810 tehostaa vaikuttavien aineiden tehokkuutta edistämällä sen erityisiä kosteuttavia ominaisuuksia. Ne toimivat myös kostutus- tai leviämiskiihdyttiminä formulaatioissa.
APG 0810 helpottaa hajuttomien lopputuotteiden formulointia vähentämättä tehoainepitoisuutta ja aiheuttamatta haittavaikutuksia.
Edes veden ja hiilidioksidin mineralisoitumisen aikana APG 0810 ei muodosta ympäristölle haitallisia tuotteita. Koska ne ovat liuotinvapaita, ne pysyvät stabiileina pidempään.
APG 0810:llä on erinomaiset liukoisuus ja hydrotrooppiset ominaisuudet emäksisiin liuoksiin.
Ionittomana pinta-aktiivisena aineena APG 0810 vähentää tehokkaimmin pintajännitystä jopa erittäin kovissa vesissä.
APG 0810 ärsyttää vähän silmiä ja ihoa. Erinomaiset hydrotrooppiset ominaisuudet takaavat erinomaisen stabiilisuuden erilaisissa pH-olosuhteissa.
APG 0810:n päätyypit
DecyI-glukosidi, jota joskus kutsutaan alkyylipolyglukosidiksi, on samea neste, joka on johdettu palmuydinöljystä, maissisokereista tai kookospähkinästä. Se on eräänlainen alkyyl-glukosidi, joka muodostuu sekoittamalla alkoholeja ja sokeria tai glukoosia. Decyl Glucosidea kutsutaan joskus "ei-ikoniseksi pinta-aktiiviseksi aineeksi" hius- ja ihotuotteiden sekä puhdistusaineiden ja pesuaineiden ainesosaluettelossa. Useimmat valmistusyritykset ovat luokitelleet sen turvalliseksi, hellävaraiseksi ja ihoystävälliseksi. DecyI Glucoside -tuotteen kaupallinen tuotanto kestää useita, monimutkaisia vaiheita ja usein äärimmäisissä olosuhteissa. DecyI-glukosidien tuotanto on ensimmäisen kerran kirjattu vuoteen 1893 asti. Se valmistettiin sekoittamalla vedetöntä etanolia ja glukoosia etyyliglukosidin muodostamiseksi. DecyI-glukosidi voidaan myös formuloida kondensoimalla glukoosipolymeeri dekyylialkoholin kanssa.
Kaprylyyli/kapryyliglukosidi on vaaleankeltainen neste, joka on valmistettu kasviperäisistä rasvahapoista ja sokerista. "Kaprylyyli" ja "kapryyli" ovat nimiä kuvaamaan eripituisia rasvahappomolekyylejä, joiden - 8 hiilipituus on pitkä kaprylyylille ja 10 hiiltä kapryylille. Sen nimessä oleva "glukosidi" osoittaa, että glukoosi (sokeri) molekyyli on kiinnittynyt näihin rasvahappoihin. Pinta-aktiivisena aineena (puhdistusaineena) kaprylyyli/kapryyliglukosidi muodostaa tehokkaasti vaahdon, ja sitä käytetään myös öljyjen ja muiden ainesosien sekoittamiseen, jotka eivät tyypillisesti pysty sekoittumaan veteen, prosessi, joka tunnetaan liukenemisena. Tämä ainesosa on valmistettu uusiutuvista kasviperäisistä raaka-aineista. Sen lisäksi, että kaprylyyli/kapryyliglukosidi on erinomainen, hellävarainen puhdistava pinta-aktiivinen aine ihonhoitotuotteissa, se on myös erittäin tehokas liukoinen aine eteerisille öljyille ja tuoksuille sekä kationisille pinta-aktiivisille aineille. Tämän kaksinkertaisen tarkoituksen ansiosta se on erinomainen valinta vaahtoavien aromaterapiatuotteiden formulointiin. Kosmeettisissa koostumuksissa käytettynä miedona puhdistusaineena sitä voidaan levittää herkälle iholle. Se voi lisätä ihon- ja hiustenhoitotuotteiden vaahtoamiskykyä. Se toimii emulgaattorina, joka mahdollistaa veden ja eteeristen öljyjen sekoittamisen. Se voi sekoittaa tuotteessasi tiheitä öljyjä, kuten kantajaöljyjä. Sitä käytetään enintään 40 %:n pitoisuutena, ja sitä löytyy 10-20 % kasvojen pesuista ja 15-30 % suihkugeeleistä ja shampoista.
APG 0810 on ioniton pinta-aktiivinen aine, jota voidaan käyttää vaahdotusaineena, hoitoaineena tai emulgaattorina. Siksi se soveltuu peruspinta-aktiiviseksi aineeksi tai lisäpinta-aktiiviseksi aineeksi kosmeettisissa pinta-aktiivisten aineiden puhdistusformulaatioissa. APG 0810:ssä on erinomainen ja vakaa vaahto. Se mahdollistaa yhdistämisen muiden ainesosien (öljyjen ja lisäaineiden) kanssa. APG 0810:tä voidaan käyttää muiden glykosidien kanssa parantamaan vaahtoa ja ihoa hoitavia ominaisuuksia. Sitä voidaan käyttää myös ionisissa formulaatioissa vaahdon syvyyden ja emulgointiominaisuuksien lisäämiseen. Päivittäisessä kemianteollisuudessa APG 0810 voidaan lisätä erilaisten pesuaineiden ja kosmetiikan kaavoihin. Sitä voidaan käyttää myös elintarvikeemulgointiaineena, säilöntäaineena, vaahdotusaineena ja emulgointiaineena. Muovi- ja rakennusmateriaaliteollisuudessa APG 0810:tä käytetään kasvihuonemuovikalvoissa antamaan vakautta, palonestoa ja huurtumista estäviä vaikutuksia. Torjunta-aineteollisuudessa se voi tarjota erinomaiset kostutus- ja tunkeutumisominaisuudet sekä biologisen hajoavuuden, mikä varmistaa, ettei viljelykasvit ja maa saa kontaminoitua. Se soveltuu käytettäväksi torjunta-aineiden emulgointiaineina, kostutettavina jauheina, hyönteismyrkkyinä ja kasvien kasvunsäätelyaineina. APG 0810:tä voidaan käyttää myös öljyteollisuudessa, tekstiilien painatuksessa ja värjäyksessä, paperinvalmistuksessa, palosuojauksessa ja lääketieteessä jne.
Hyödyllisiä vinkkejä APG 0810:een
Varastointilämpötila on edullisesti välillä 0 - 45 astetta. Jos säilytät pitkään 45 asteessa tai korkeammassa lämpötilassa, APG 0810:n väri tummenee vähitellen. Kun APG 0810 säilytetään huoneenlämmössä, siinä esiintyy vähän kiinteää sakkaa tai sameutta, joka johtuu pienestä Ca2,Ma2-määrästä (vähemmän tai yhtä suuri kuin 500 ppm) korkeilla pH-arvoilla, mutta tällä ei ole negatiiviset vaikutukset kiinteistöihin. Kun PH-arvo on 9 tai vähemmän, APG 0810 voi muuttua kirkkaaksi ja läpinäkyväksi.
Varmista riittävä ilmanvaihto, erityisesti suljetuissa tiloissa. Käsittele hyvän työhygienian ja turvallisuuskäytännön mukaisesti. Vältä sumun/höyryn hengittämistä ja joutumista silmiin, iholle ja vaatteisiin.
UKK
K: Mitä pinta-aktiiviset aineet ovat?
K: Mitä anioniset pinta-aktiiviset aineet ovat?
K: Mitä ionittomat pinta-aktiiviset aineet ovat?
K: Mistä lauryyliglukosidi on valmistettu?
K: Onko lauryyliglukosidi luonnollinen ainesosa?
K: Missä tuotteissa lauryyliglukosidia käytetään pääasiassa?
K: Onko lauryyliglukosidi turvallinen iholle?
K: Onko lauryyliglukosidi turvallinen herkälle iholle?
K: Onko lauryyliglukosidilla sivuvaikutuksia?
K: Onko lauryyliglukosidi sama kuin natriumlauryylisulfaatti?
K: Missä tuotteissa APG 0810, APG 0814 ja APG 1214 pääasiassa käytetään?
K: Mitä ovat lauryyliglukosidin valkoiset sakat ja miksi sitä esiintyy?
K: Mitkä ovat pinta-aktiivisten aineiden päätehtävät emulsiopolymeroinneissa?
K: Mitkä ovat pinta-aktiivisten aineiden keskeiset suorituskykyindikaattorit (KPI)?
K: Onko dekyyliglukosidi vaahdotusaine?
K: Mikä on kaprylyyli/dekyyliglukosidi?
K: Onko Caprylyl/Decyl Glucoside turvallista?
K: Mitä Caprylyl/Decyl Glucosidea käytetään?
Meidät tunnetaan yhtenä johtavista apg 0810 -valmistajista ja -toimittajista Kiinassa. Voit olla varma, että ostat korkealaatuisen apg 0810:n, joka on valmistettu Kiinassa täältä tehtaaltamme. Hintaneuvontaa varten ota yhteyttä.















